Copyright 2019 - Custom text here

 

Czym jest pozycjonowanie?

 

To jedna z podstawowych działalności w Internecie. W skrócie – chodzi o to by sprawić, że Google pokaże daną stronę wysoko na swojej liście wyszukiwań. Eksperci od SEO, wśród których prym wiedzie www.mkgroup.pl to osoby, które rozumieją mechanizmy działania wyszukiwarek i wiedzą, co sprawia, że algorytm ocenia daną stronę jako wartościową i godną polecenia.

 

Oczywiście pozycjonowanie prowadzone jest zawsze w odniesieniu do słowa kluczowego lub frazy kluczowej. Specjaliści zajmujący się SEO najpierw określają, jakie zapytania kierują do Google użytkownicy szukający danej informacji, sprawdzają tez, jak duża jest konkurencja związana z tym słowem. Zasadniczo pozycjonowanie może mieć dwie strategie: walczymy o nieco niższą pozycję, ale na najpopularniejsze frazy kluczowe, lub staramy się dotrzeć na szczyt listy wyszukiwania na zapytania bardziej rozbudowane i precyzyjne, mające mniejszą popularność, ale też mniejszą konkurencję. Ta druga strategia pozycjonowania nazywana jest nieraz techniką długiego ogona i też może być bardzo skuteczna.

 

Warto też wiedzcie, że pozycjonowanie najpopularniejszych fraz jest niezwykle trudne i prawdopodobnie nowej stornie trudno będzie się znaleźć wysoko na takie hasło ogólne jak na przykład „koty”. Za to mamy szansę z zapytaniem „jak obcinać kotu pazury”, co też może skierować użytkowników na naszą stronę poświęconą kotom.

f t g