Copyright 2019 - Custom text here

 

Ceny złota pójdą w górę, czy w dół? Każdy inwestor chciałby znać odpowiedź na to pytanie. Jednak niestety nawet osoba grająca 30 lat na giełdzie nie jest w tanie dokładnie przewidzieć tego jak będą zachowywały się wykresy. Oczywiście w internecie znajdziesz mnóstwo podpowiedzi, kiedy ceny złota są najbardziej atrakcyjne i powinno się czym prędzej udać do www.mennicaskarbowa.pl i zrobić zapasy. Jednak bardzo często te odpowiedzi się nie sprawdzają.

 

Od czego zależy cena złota?

 

Przewidywań jest wiele. Dzisiaj wiemy od czego zależą ceny złota, co na nie wpływa. Dzięki temu można próbować mniej, lub bardziej trafnie oszacować to jak będzie zachowywał się kurs. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że nawet znając wszystkie te czynniki to są przypuszczenia, które mogą się nie sprawdzić.

 

 Od czego zależy cena złota?

 

Jednak przechodząc do tematu, na ceny złota, wpływa:

 

  • Kurs dolara. Zależność dla Polaków jest na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze jeżeli dolar słabnie, to cena złota rośnie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ceny złota są podane w dolarach amerykańskich przez giełdę w Londynie. Dlatego jest różnica pomiędzy ceną jaką zapłaci się za złoto, gdy dolar kosztuje 3zł, a ceną jaką się zapłaci gdy dolar kosztuje 3.1zł. Czasem te różnice pomiędzy ceną złota w dolarach, a w polskich złotych są widoczne.

  • Inflacja – zależność jest bardzo prosta, im większa inflacja tym inwestorzy bardziej skupiają się na złocie, co sprawia, że ono drożeje.

  • Kryzysy i ogólne napięcie na rynkach – widać to było choćby w kryzysie z 2008 roku, gdzie ceny złota wystrzeliły w górę.

 

To według mnie 3 czynniki wpływające na cenę tego kruszcu, na które najłatwiej zwracać uwagę początkującym inwestorom.

 

f t g